מזל טוב

הדרכה ברבנות

על פי הנחיות הרבנות הראשית לישראל, כלה הנרשמת לנישואין נדרשת לעבור הדרכה לקראת חיים משותפים בהתאם לכללי המסורת היהודית. ההדרכה עוסקת בקשת הרחבה של דיני טהרת המשפחה וחיי האישות היהודיים. היא נמשכת כשעתיים, ונערכת בלשכת הנישואין בה הזוג נרשם, ללא תוספת תשלום. לעתים נוספת לה פגישה שנייה, אישית או קבוצתית. בתום ההדרכה הרבנית נותנת לכלה אישור על שעברה 'הדרכת כלה', והוא מצורף לתיק הנישואין.

ברוב לשכות הנישואין חלה החובה לעבור הדרכה רק על הכלה, ובמקצת מן המקומות גם על החתן. חתן המעוניין בהדרכה יכול לקבלה מרב בלשכת הנישואין, מהרב עורך החופה או מאדם אחר, ולרוב הוא אינו נדרש להביא על כך אישור. ישנן לשכות המבקשות מבני הזוג להגיע גם להדרכה משותפת.

הדרכה שלא במסגרת הרבנות

כלה או בני זוג המעוניינים בהדרכה אחרת בענייני זוגיות וטהרת המשפחה, יכולים בדרך כלל לבחור בהדרכה פרטית שלא במסגרת הרבנות.

לפני שפונים למסלול זה, יש לוודא כי האישור שיינתן לכלה על ידי המדריכה בתום הלימוד יהיה קביל בלשכת הנישואין בה נעשה הרישום. על פי נוהלי הרבנות הראשית לא כל אישה שהיא דתייה באורח חייה יכולה להדריך כלות לקראת נישואיהן, היות שנדרשת היכרות מיוחדת עם תחום הלכתי זה. יתר על כן, מקצת מלשכות הנישואין מקבלות מכתבי אישור רק ממדריכות המחזיקות בתעודה מן הרבנות הראשית.

הדרכה פרטית לרוב כרוכה בתשלום.

 

מדריכת כלות

הרבנית רוחמה כהן   טל: 054-309982508-6204017

 מדריכת כלות

הרבנית מרים אוחיון   טל: 052-761350408-6204025

צרי קשר לכל שאלה